Mi az a prepaid kártya?

Tulajdonképpen egy „elektronikus pénztárca”, azaz előre meghatározott összeggel feltöltött kártya, karkötő vagy más eszköz, amely bankszámla nélkül is alkalmas fizetések teljesítésére. A különböző fesztiválokon már gyakran találkozhatsz az érintőkártyáknak ezzel a speciális fajtájával, a „fesztivál-kártyákkal”, de már egyre gyakoribbak azok a prepaid eszközök is, amit bárhol használhatsz elektronikus fizetésre, nem csak egy rendezvényen.

Tulajdonképpen egy „elektronikus pénztárca”, azaz előre meghatározott összeggel feltöltött kártya, karkötő vagy más eszköz, amely bankszámla nélkül is alkalmas fizetések teljesítésére. A különböző fesztiválokon már gyakran találkozhatsz az érintőkártyáknak ezzel a speciális fajtájával, a „fesztivál-kártyákkal”, de már egyre gyakoribbak azok a prepaid eszközök is, amit bárhol használhatsz elektronikus fizetésre, nem csak egy rendezvényen.