Mi a bankkártya és mire használható?

A bankkártya a készpénzt helyettesíti, és segítségével elvégezhetsz egy sor műveletet banki nyitvatartási időn túl is. Segítségével információt kaphatsz a bankszámládról anélkül, hogy be kellene menned egy bankfiókba. Vásárolhatsz vele akkor is, ha nincs készpénz a zsebedben, fizethetsz online, egyes bankkártyákkal pedig hitelre is vásárolhatsz. A bankkártyákról bővebben olvashatsz itt.

A bankkártya a készpénzt helyettesíti, és segítségével elvégezhetsz egy sor műveletet banki nyitvatartási időn túl is. Segítségével információt kaphatsz a bankszámládról anélkül, hogy be kellene menned egy bankfiókba. Vásárolhatsz vele akkor is, ha nincs készpénz a zsebedben, fizethetsz online, egyes bankkártyákkal pedig hitelre is vásárolhatsz. A bankkártyákról bővebben olvashatsz itt.